• Organizator szkolenia: F&F Filipowski
  • Kategorie: | Aparatura elektryczna |
  • Język szkolenia: polski
  • Poziom umiejętności: podstawowy

Opis szkolenia:

FW-R1P-P
Wielofunkcyjny, 1-kanałowy przekaźnik bistabilny. Przeznaczony do montażu w puszce podtynkowej Ø60.

Cechy modułu

-Współpraca z nadajnikami zdalnego radiowego sterowania F&Wave.
-Pojedynczy przekaźnik wielofunkcyjny. Realizowane funkcje:
-Bistabilny – pierwsze naciśnięcie przycisku załącza przekaźnik, drugie naciśnięcie wyłącza.
-Czasowy – naciśnięcie przycisku załącza przekaźnik na zaprogramowany czas. Możliwość ustawienia czasu od 1 sekundy do 48 godzin. Naciśnięcie przycisku przy załączonym przekaźniku rozpoczyna odmierzanie czasu od początku.
-Monostabilny – przekaźnik pozostaje załączony tak długo, jak długo naciśnięty jest przycisk na pilocie.
-Włącz – naciśnięcie przycisku załącza przekaźnik Wyłącz – naciśnięcie przycisku wyłącza przekaźnik.
-Funkcja przekaźnika powiązana jest z przyciskiem nadajnika. Każdy przycisk może realizować inną funkcję.
-Możliwość sterowania z maksymalnie 32 nadajników.
-Sterowania lokalne – możliwość bezpośredniego sterowania przekaźnika z użyciem dowolnego przycisku monostabilnego (np. dzwonkowego). Wejście lokalne może mieć przyporządkowaną dowolną funkcję przekaźnika.
-Grupowe programowanie nadajników. Jeżeli kilka przycisków pełni taką samą funkcję to można je ustawić w jednym cyklu programowania.
-Separowany styk wyjściowy NO o obciążalności 8 A (AC-1).
-Niewielki rozmiar obudowy.
-Zaciski śrubowe ułatwiające montaż w puszce podtynkowej.
-Retransmisja sygnałów z nadajnika – możliwość zwiększenia zasięgu zdalnego sterowania.
-Niewielki pobór mocy – niski koszt eksploatacji.
-Wbudowane elektroniczne zabezpieczenie termiczne zapobiegające uszkodzeniu w przypadku nadmiernego obciążenia przekaźnika.
-System sterowania radiowego F&Wave

Jest to propozycja dla Wszystkich, którzy chcą podnieść komfort życia.
F&Wave to łatwy w montażu i niezwykle prosty w obsłudze system bezprzewodowego, radiowego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, płynną regulację jasności oświetlenia, sterowanie roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi oraz innymi urządzeniami w domu.
Dzięki prostocie montażu i łatwej konfiguracji elementów systemu F&Wave doskonale wpisuje się w koncepcję „Zrób to sam”. Jest przy tym niedrogi i efektywny.

Unikalną cechu systemu F&Wave jest retransmisja sygnału – każdy odbiornik, który odbierze sygnał sterujący z nadajnika, automatycznie przesyła go dalej. Zwiększa to znacznie zasięg sterowania w przypadku odbiorników oddalonych od nadajnika na tyle, że znajdują się poza zasięgiem pierwotnego sygnału.

Na radiowy system F&Wave składają się odbiorniki – urządzenia wykonawcze. Wyprodukowane są w wersji do montażu w puszce podtynkowej Ø60 lub do montażu na szynie TH-35 (szerokość 1 modułu tj. 17,5 mm). Obok odbiorników w systemie F&Wave występują również nadajniki. Są to podręczne piloty lub urządzenia do montażu w puszce podtynkowej.

Zasięg działania
W otwartej przestrzeni bez obecności czynników zakłócających zasięg urządzeń sterowanych drogą radiową oscyluje w granicach 100 m. W warunkach zabudowy oraz w obecności źródeł zakłóceń (linie energetyczne, nadajniki, itp.) rzeczywisty zasięg może być mniejszy. Zasięg można poprawić przez bezpośrednią retransmisję modułów znajdujących się wzajemnie w swoim zasięgu.

Link do oryginału filmu na kanale Vteka: https://www.youtube.com/watch?v=Q41i9XzHW2g&list=PLDtlCJlBk9t01I9LtamEkO3uVC4pwNVeN