Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Warsztaty

System Inteligentnego Budynku F&Home - warsztaty certyfikujące

System Inteligentnego Budynku F&Home - warsztaty certyfikujące
Dla kogo Elektroinstalatorzy
Prowadzący Piotr Bibik, Zbigniew Umański
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 10 godzin
Grupa ok. 12 osób

Jednodniowe warsztaty certyfikujące są przeznaczone dla elektroinstalatorów chcących poszerzyć swoją ofertę o montaż i serwisowanie inteligentnej instalacji elektrycznej F&Home polskiego producenta F&F.

Certyfikat, który otrzymasz po szkoleniu, uprawnia do sprzedaży i instalowania systemu F&Home, otrzymania wsparcia technicznego, bezpłatnych aktualizacji oprogramowania F&Home i dwuletniej gwarancji F&F na cały system (nie tylko na elementy).

Zakres tematyczny szkolenia:

 1. Instalowanie oraz późniejsze serwisowanie systemu F&Home
 2. Kompletowanie, okablowanie oraz uruchomienie modułów
 3. Programowanie systemu
 4. Zajęcia praktyczne obejmujące samodzielny montaż i uruchomienie systemu

W celu usprawnienia szkolenia prosimy pojawić się na szkoleniu ok. 15-30 minut przed godziną rozpoczęcia zajęć.

Inteligentny budynek (IB) to nowoczesna instalacja elektryczna w domu lub mieszkaniu (budynku), za pomocą której jesteśmy w stanie sterować innymi instalacjami, np. roletami, ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją, nawadnianiem ogrodu, bramą itd.

Przeznaczenie systemu: sterowanie podstawowymi funkcjami do komfortowego, oszczędnego i bezpiecznego mieszkania.

System inteligentnego domu F&Home charakteryzuje się niezawodnością działania oraz korzystną ceną.

W podstawowej cenie systemu zawarty jest koszt 12-calowego wyświetlacza dotykowego, oprogramowania wraz z wizualizacją, sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, gniazdami elektrycznymi, bramą itp.

F&Home to przewodowy system montowany w rozdzielni, sterowany m.in. przyciskami dzwonkowymi dowolnego producenta. Dedykowany do nowo powstających lub gruntownie remontowanych budynków.

Sterowanie budynkiem możliwe jest niezależnie za pomocą:

 • Internetu,
 • tabletu,
 • telefonu GSM,
 • smartfonu,
 • panelu dotykowego,
 • standardowych przycisków (jak w tradycyjnej instalacji).

Projekt inteligentnej instalacji wraz z uruchomieniem wykonuje autoryzowany elektroinstalator.

System umożliwia tworzenie scen świetlnych i temperaturowych. Dla każdego podłączonego do systemu urządzenia stworzony jest indywidualny programator.

F&Home to system automatyki mieszkań, domów jednorodzinnych oraz lokali użytkowych. Zapewnia wszystkie podstawowe funkcje automatyki budynkowej, takie jak:

 • zarządzanie i sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem oraz wentylacją,
 • sterowanie oświetleniem (ściemniacze i sceny świetlne),
 • sterowanie roletami, bramami i innymi elementami silnikowymi,
 • włączanie/wyłączanie różnych obwodów i odbiorników (w tym gniazd), oświetlenia zewnętrznego, zraszaczy, sprzętu AGD itp.,
 • bezprzewodowe sterowanie za pomocą Wi-Fi oraz zdalne sterowanie i nadzór GSM lub poprzez Internet.

Dzięki rozbiciu systemu na podsystemy (moduły) indywidualnie realizujące poszczególne funkcje, każdy może dopasować instalację do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Całość F&Home jest zarządzana przez jednostkę centralną (komputer) z monitorem dotykowym 15” lub 12”.

Indywidualne sterowanie poszczególnymi odbiornikami odbywa się za pomocą przycisków dowolnego producenta. W skład systemu wchodzą również tablety służące do realizacji wybranych funkcji bez potrzeby podchodzenia do panelu centralnego lub przycisku.

System F&Home może łączyć się bezprzewodowo z domowym routerem Wi-Fi - za pośrednictwem specjalnej strony WWW można zdalnie nadzorować system z dowolnego komputera na świecie.

Funkcje GSM pozwalają na zdalne sterowanie systemem za pomocą SMS-ów. Wysyłając wiadomość, możemy włączyć lub wyłączyć dowolny odbiornik w budynku, sprawdzić, czy wskazany obwód jest włączony, odczytać temperaturę pomieszczeń lub uruchomić konkretną funkcję (np. podnieść temperaturę, otworzyć bramę, oświetlić podjazd itp.).

Decydując się na instalację F&Home, warto mieć świadomość tego, że jest to inwestycja w przyszłość. Z czasem zaoszczędzimy na kosztach związanych z ogrzewaniem (do 40%) oraz oświetleniem i działaniem urządzeń RTV (do 15%).

Najwyższy początkowy wydatek to zakup elementów systemu. Koszt budowy przewodowej instalacji F&Home nieznacznie przewyższa koszt standardowego okablowania (ok. 1.000 zł więcej przy powierzchni użytkowej 150 m²). System i tak kosztuje 3-4 razy mniej niż produkty konkurencji.

Orientacyjny koszt elementów systemu:

 • dom lub apartament (120 m²) – ok. 15.000 zł
 • dom 150-200 m² – ok. 20.000 zł
 1. Co należy wiedzieć o inwestycji i kiedy możemy zaproponować system
 2. Montaż wraz z okablowaniem systemu
 3. Uruchomienie systemu
 4. Interfejs użytkownika
 5. Ustawienia systemu
 6. Systemowe programatory urządzeń
 7. Dostosowywanie aplikacji do upodobań użytkownika
 8. Opcje GSM i INTERNET
 9. Dobór urządzeń i wycena systemu
 10. Praca indywidualna
Piotr Bibik

Piotr Bibik

Menadżer ds. szkoleń technicznych w TIM SA. Teoretyk i praktyk montażu systemów inteligentnych budynków, autoryzowany elektroinstalator systemów F&Home, xComfort, Devi (instalacje przeciwoblodzeniowe).

e-mail: szkolenia.techniczne@tim.pl
tel. 697 400 551
(pn-pt, 8.00 - 16.00) 

Zbigniew Umański

Zbigniew Umański

Konsultant techniczno-handlowy w firmie F&F w dziale Inteligentnych Domów F&Home. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno praktyczne, jak i teoretyczne z zakresu automatyki, które pozwala na dzielenie się z uczestnikami szkolenia cennymi informacjami na temat doboru urządzeń do sterowania instalacją elektryczną.

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
 • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
 • certyfikat,
 • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Dostępne terminy

Brak dostępnych terminów.

Zapisz się na nasz Informator Szkoleniowy, a poinformujemy Cię o nowych terminach, jak tylko się pojawią.
X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.