Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Warsztaty

System F&Home RADIO - warsztaty certyfikujące

System F&Home RADIO - warsztaty certyfikujące
Dla kogo Elektroinstalatorzy
Prowadzący Paweł Kolany
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 8 godzin

Grupa

Pozostałe informacje

 

ok. 16 osób

Wymagany własny komputer

Podczas jednodniowych warsztatów 1. stopnia zostanie przedstawiony bezprzewodowy System F&Home RADIO, umożliwiający projektowanie i wykonanie swobodnie programowalnej instalacji Inteligentnego Budynku oraz zdalne zarządzanie siecią urządzeń stanowiących wyposażenie lub integralną część budynku. Podczas warsztatów każdy uczestnik samodzielnie zaprojektuje i  zaprogramuje omawiany system.

Warsztaty kończą się otrzymaniem certyfikatu autoryzowanego instalatora systemu F&Home Radio oraz imienną kartę instalatora, które uprawniają do sprzedaży, instalowania i serwisowania Systemu F&Home RADIO. 

Uczestnicy szkolenia mają również możliwość wypożyczenia zestawów startowych na okres 30 dni w celu zaznajomienia się z konfiguratorem systemowym.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przywiezienie własnego komputera.

System Inteligentnego Budynku F&Home RADIO jest innowacyjnym i kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym projektowanie i wykonanie instalacji oraz zdalne zarządzanie siecią urządzeń stanowiących wyposażenie lub integralną część budynku. System jest dedykowany do budynków, mieszkań lub lokali użytkowych o maksymalnej powierzchni ok. 120 m². Poprzez wykorzystanie uniwersalnych, radiowych elementów system umożliwia bezprzewodową integrację oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, kontroli dostępu, monitoringu, systemów audio-video oraz systemów automatyki ogrodowej.

System F&Home RADIO zbudowany jest w oparciu o centralny serwer sterujący wszystkimi jego funkcjami. Serwer, oparty o system operacyjny Embedded Linux, charakteryzuje się wysoką wydajnością i niezawodnością przy bardzo niskim poborze mocy (4W).

Dzięki zastosowaniu dwóch modułów radiowych, pracujących równocześnie w dwóch niezależnych kanałach, system cechuje bardzo wysoka odporność na zakłócenia zewnętrzne.

F&Home RADIO współpracuje z lokalną siecią (LAN), co umożliwia komunikację z szeroką gamą urządzeń mobilnych (telefony, smartfony i tablety). System posiada również bezpośrednie wsparcie dla komunikacji opartej o wiadomości SMS za pośrednictwem typowego modemu USB wyposażonego w kartę SIM.

Wybrane zalety Systemu F&Home RADIO:

 • Montaż modułów radiowych nie wymaga ingerencji w istniejące okablowanie dzięki czemu instalacja elementów systemu możliwa jest zarówno w powstających, jak i tych już istniejących budynkach.
 • Łatwa rekonfiguracja elementów systemu w przypadku rozbudowy domu, mieszkania czy też wzrostu wymagań lub zmiany preferencji domowników.
 • Możliwość podłączania i sterowania pracą urządzeń już zainstalowanych, a pozbawionych funkcji zdalnego sterowania.

Montażu instalacji F&Home RADIO może dokonać jedynie wykwalifikowany instalator, który odbył szkolenie z zakresu instalacji, obsługi i konfiguracji.

Aby dowiedzieć się więcej o Systemie F&Home Radio, przejdź do zakładki „Materiały szkoleniowe do pobrania”.

 1. Wstęp do systemów bezprzewodowych 
 2. Zapoznanie się z systemem F&Home Radio i podstawowymi możliwościami
 3. Zajęcia praktyczne obejmujące montaż i uruchomienie systemu F&Home Radio
 4. Praktyczne wykonanie prostych rozwiązań sterowania z wykorzystaniem aplikacji HC (konfiguratora systemu F&Home Radio)
 5. Omówienie wybranych zagadnień zaawansowanego sterowania

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
 • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
 • certyfikat,
 • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Dostępne terminy

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.