Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Warsztaty

Projektowanie zewnętrznej instalacji odgromowej za pomocą programu ELKO-BIS CAD

Projektowanie zewnętrznej instalacji odgromowej za pomocą programu ELKO-BIS CAD
Dla kogo Projektanci instalacji odgromowych korzystajacy z programu CAD
Prowadzący Tadeusz Masłowski, Radosław Kohut
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 7 godzin
Grupa ok. 15 osób

Uczestnicy warsztatów będą pracowali z programem ELKO-BIS CAD - pierwszym polskim programem do projektowania zewnętrznej instalacji odgromowej utworzonym w oparciu o wymogi normy PN-EN 62305. Ponadto zapoznają się m.in. z aktualnie obowiązującymi normami dotyczącymi instalacji odgromowych, projektowaniem stref ochronnych metodą graficzną oraz innowacyjnymi narzędziami wspomagającymi proces tworzenia projektu.

Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w warsztatach jest przywiezienie ze sobą przenośnego komputera z zainstalowanymi programami CAD*, ELKO-BIS CAD oraz EXCEL.

Pobierz bezpłatnie program ELKO-BIS CAD >>

Wymagany poziom wiedzy i umiejętności: doświadczenie w projektowaniu instalacji odgromowych w programie CAD.

 

* W komputerze należy mieć zainstalowany jeden z następujących programów typu CAD: AutoCAD, ZWCAD, IntelliCAD, BricsCAD, CADprofi Mechanical, CADprofi Architectural, CADprofi HVAC & Piping, CADprofi Electrical, CP-Symbols, GstarCAD, ProgeCAD, ARES Commander Edition.

ELKO-BIS CAD to bezpłatny, pierwszy polski program przeznaczony do wykonywania projektów zewnętrznych instalacji odgromowych, stworzony zgodnie z wymogami zawartymi w normie PN-EN 62305. To łatwe w obsłudze, intuicyjne narzędzie, które wykorzystuje wiele standardowych poleceń i czynności charakterystycznych dla programów z rodziny CAD. 

ELKO-BIS CAD zawiera bogatą bibliotekę elementów zewnętrznej instalacji odgromowej, a proces projektowania wspomagany jest m.in.przez utworzone w arkuszach Excel kalkulatory do obliczania podstawowych parametrów dla stref ochronnych i odstępów izolacyjnych. 

Za pomocą programu ELKO-BIS CAD można również wykonać eksport do arkusza kalkulacyjnego Excel zestawienia użytych w projekcie materiałów, które następnie można przekazać wykonawcy. 

Obejrzyj krótki film prezentujący program ELKO-BIS CAD.

 1. Wprowadzenie.
 2. Instalacja odgromowa w świetle aktualnie obowiązujących norm i przepisów.
 3. Zapoznanie z narzędziami wspomagającymi projektowanie:
  • kalkulatory do obliczania podstawowych parametrów dla stref ochronnych
  • kalkulatory do obliczania podstawowych parametrów odstępów izolacyjnych
 4. Praca z programem ELKO-BIS CAD:
  • projektowanie stref ochronnych metodą graficzną dla obiektów o różnych kształtach i wielkościach
  • tworzenie projektu zewnętrznej instalacji odgromowej
 5. Przedstawienie dostępnych na rynku elementów zewnętrznych instalacji odgromowych.
Tadeusz Masłowski

Tadeusz Masłowski

Mgr inż. elektryk, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej w zakresie elektroenergetyki i automatyki stosowanej oraz studiów podyplomowych z teorii i techniki ochrony przeciwporażeniowej. Posiada uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji kierownika budowy i robót w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie sieci i instalacji elektrycznych oraz do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Członek Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej.

Od 1995 r. prowadzona działalność gospodarcza związana z wykonawstwem, projektowaniem i nadzorami sieci i instalacji elektrycznych. Najważniejsze realizacje to Arkady Wrocławskie, Sky Tower, Sąd Okręgowy Wrocław, obiekty naukowo-dydaktyczne Wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu, projekt Funduszu Spójności – Poprawa jakości wody we Wrocławiu. Od 2012 r. inżynier produktu – projektant w firmie ELKO-BIS.

Autor wielu wdrożeń wspomagających projektowanie instalacji odgromowych: poradnika odgromowego, kalkulatorów, specyfikacji. Współtwórca programu Elko-BIS CAD do projektowania instalacji odgromowych.

Radosław Kohut

Radosław Kohut

Mgr inż., kierownik działu handlowego w firmie Elko-Bis, z branżą odgromową związany od 10 lat. Członek Polskiego Komitetu Ochrony  Odgromowej. Posiada duże doświadczenie teoretyczne i praktyczne w temacie rozwiązań systemowych wrocławskiego producenta.

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
 • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
 • certyfikat,
 • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Ankiety, prezentacje

Sprawdź się - bezpłatny test uruchom »

Dostępne terminy

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.