Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

SZKOLENIA

Uziemienia – dobór, wykonanie, rezystancja w świetle aktualnie obowiązujących przepisów

Uziemienia – dobór, wykonanie, rezystancja w świetle aktualnie obowiązujących przepisów
Dla kogo Instalatorzy i projektanci instalacji elektrycznych
Prowadzący niezależny ekspert
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 7 godzin
Grupa ok. 30 osób

Szkolenie w szczegółowy sposób omawia temat uziemień z punktu widzenia zmian w przepisach, które zaszły na przestrzeni kilku ostatnich lat oraz odpowiedzialności karnej za niestosowanie się do nich. Temat szkolenia został opracowany przez prowadzącego na podstawie jego wieloletniego doświadczenia i z uwzględnieniem najczęściej popełnianych błędów.

Niektóre z zagadnień omawianych przez naszego eksperta podczas szkolenia, zebrane na podstawie najczęściej popełnianych błędów:

 • Określenie sposobu uzyskania jak najmniejszej rezystancji ze względu na rodzaj podłoża.
 • Zakres zmian dot. uziemień, jakie wprowadziło Rozporządzenie Ministra Infrastruktury obowiązującego od marca 2011 r.
 • Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej fundamentu z folii pęcherzykowej a poprawne działanie uziomu fundamentowego.
 • Odpowiedzialność za ewentualne szkody spowodowane wykonaniem uziemienia bez projektu lub w sposób niezgodny z projektem.
 • Uziomy naturalne – wykorzystanie metalowych elementów już znajdujących się w ziemi.
 • Przyczynianie się uziomów do pękania fundamentów budynku.
 • Zasięg definicji uziemienia.
 1. Uziemienia – aktualne regulacje prawne.
 2. Skutki błędnych uziemień oraz odpowiedzialność osoby wykonującej pomiary.
 3. Sposoby wykonywania uziemień.
 4. Rodzaje uziomów
  • pionowy (szpilka)
  • poziomy (otok, fundamentowy)
  • mieszany (np. kilka szpilek koło siebie połączonych z otokiem, uziomy pionowe połączone w typ gwiazdy i in.)
  • wykorzystywanie już istniejących uziemień lub elementów, np. studni
 5. Metody pomiarów oraz najczęściej popełniane błędy
 6. Przygotowanie dokumentacji
 7. Ćwiczenia
Stanisław Kowalski

Stanisław Kowalski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Trener i wykładowca, członek Komisji Kwalifikacyjnej Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu ustanowionej do oceny przygotowania zawodowego i nadawania uprawnień budowlanych. Rzeczoznawca budowlany w zakresie sieci i instalacji elektrycznych. W przeszłości zastępca Głównego Elektryka w KGHM Polska Miedź SA, wykładowca m.in. Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie i Naczelnej Organizacji Technicznej w Legnicy.

Henryk Kowalski

Henryk Kowalski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych „Automatyka zabezpieczeniowa sieci elektroenergetycznych” na Politechnice Wrocławskiej. Ukończył „Kwalifikacyjny kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli”. Posiada uprawnienia budowlane, jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu, ustanowionej do oceny przygotowania zawodowego i nadawania uprawnień budowlanych.W pracy zawodowej związany z KGHM Polska Miedź SA Oddział Zakłady Górnicze Rudna, gdzie zajmował kolejne stanowiska w dozorze ruchu zakładu górniczego, aż do nadsztygara elektrycznego.Wykładowca oraz członek Komisji Egzaminacyjnej w Miedziowym Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie.

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
 • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
 • certyfikat,
 • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Uziemienia dodały im skrzydeł [FOTO, WIDEO]

Uziemienia dodały im skrzydeł [FOTO, WIDEO]

Uziom – prosta rzecz. Ale czy na pewno? Tylko ze względu na sposób wykonania wyróżniamy aż 15 rodzajów uziomów. Wiedza o tym, jak prawidłowo wykonać uziom fundamentowy wannowy, czym są wanna biała, czarna i brązowa oraz w jaki sposób zmniejszyć rezystancję uziemienia do wymaganych wartości też nie jest taka oczywista.

Ankiety, prezentacje

Sprawdź się - bezpłatny test uruchom »

Dostępne terminy

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.