Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

SZKOLENIA

System inteligentnego domu w standardzie KNX - poziom podstawowy

 • dodano 2015-02-25
System inteligentnego domu w standardzie KNX - poziom podstawowy
Dla kogo elektroinstalatorzy i integratorzy systemów teletechnicznych
Prowadzący ekspert z firmy Schneider Electric
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 7,5 godziny
Grupa ok. 16 osób

Szkolenie, organizowane we współpracy z firmą Schneider Electric - członkiem stowarzyszenia KNX Polska, wprowadza do systemu inteligentnego domu w technologii KNX. Zajęcia mają charakter teoretyczny - uczestnicy zdobywają wiedzę na temat funkcjonalności systemu KNX. Przedstawiane są podstawowe różnice systemu KNX w stosunku do tradycyjnej instalacji elektrycznej. Podczas szkolenia są omawiane również rodzaje urządzeń magistralnych i topologia systemu. Kursanci poznają narzędzia wspomagające projektowanie systemu KNX. Prowadzący omawia także praktyczne projekty instalacji. 

Szkolenie jest kierowane do elektroinstalatorów i integratorów systemów teletechnicznych, a także wszystkich pozostałych osób zainteresowanych niniejszym tematem.

System KNX swoją popularność zdobył przede wszystkim na rynku małych instalacji (domy, apartamenty). Można jednak zauważyć tendencję na rynku do wdrażania systemu KNX w dużych budynkach, takich jak na przykład hotele. System KNX oferuje szeroką gamę produktów charakteryzujących się wysoką jakością i wzornictwem. 

Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami praktycznymi z tego tematu, zapisz się na warsztaty "System inteligentnego domu w standardzie KNX - zajęcia praktyczne".

 1. Funkcjonalność systemu KNX
 2. Różnice w tradycyjnej instalacji elektrycznej
 3. Topologia systemu KNX
 4. Urządzenia magistralne KNX
  • Urządzenia systemowe
  • Przyciski i sensory
  • Urządzenia wykonawcze - aktory
 5. Narzędzia wspomagające projektowanie
 6. Obsługa programu cennikowego / nakładka AutoCAD
 7. Przykładowe projekty systemu KNX
  • Oferta na rozdzielnice KNX
  • System KNX dla rezydencji
Kamil Konopka

Kamil Konopka

Mgr inż., szef produktu Merten KNX i SmartStruxure Lite w firmie Schneider Electric. Specjalizacja w zakresie systemów automatyki dla małych i średnich budynków.

Z branżą automatyki budynkowej i systemów zabezpieczeń związany od 6 lat. Swoje doświadczenie zdobywał w kilku firmach będących liderem w dziedzinie automatyki, pracując w działach realizacji projektów, rozwoju produktu oraz handlowym. Posiada wiedzę w zakresie systemów inteligentnych pochodzących od różnych producentów na rynku polskim. 

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
 • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
 • certyfikat,
 • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Dostępne terminy

Brak dostępnych terminów.

Zapisz się na nasz Informator Szkoleniowy, a poinformujemy Cię o nowych terminach, jak tylko się pojawią.
X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.