Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

SZKOLENIA

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) przy urządzeniach energetycznych

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) przy urządzeniach energetycznych
Dla kogo Elektroinstalatorzy dokonujący napraw, przeróbek oraz remontów instalacji elektrycznych
Prowadzący niezależny ekspert
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 7 godzin
Grupa ok. 30 osób
   
   

Szkolenie jest przeznaczone dla  osoby zajmujące się dozorem elektrycznym i energetycznym, a także odpowiedzialne za eksploatację urządzeń, instalacji oraz sieci elektrycznych i energetycznych (kierownicy jednostek organizacyjnych, zarządcy nieruchomości itp.) w szczegółowy sposób omawia zmiany, jakie wprowadzi wchodzące w życie 24 października 2013 r. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. U. 2013, poz. 492).

Rozporządzenie to zastępuje dotychczas obowiązujące Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych (Dz. U. 1999, nr 80, poz. 912).

Rozporządzenia te znacznie się od siebie różnią.

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre ze zmian:

 • Wprowadzenie terminu „prowadzący eksploatację” i nałożenie na tę osobę konieczności opracowania instrukcji mających zapewnić bezpieczną pracę.
 • Nowe rozporządzenie, choć ma mniej stron i paragrafów, zawiera w sobie więcej treści.  Dotychczasowe zawiera 88 paragrafów i 22 strony. Nowe natomiast – 35 paragrafów i 9 stron.
 • W nowym rozporządzeniu pojawiają się w nim m. in. elektrownie wiatrowe, jądrowe i odnawialne źródła energii, czyli obiekty, których nie dotyczył wcześniejszy dokument.
 • Zmianie ulegają również pojęcia i definicje. Nowe rozporządzenie wprowadza nowe pozycje, a jednocześnie zmienia treść tych występujących także w poprzednim rozporządzeniu. 
 1. Porównanie Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych (Dz. U. 1999, nr 80, poz. 912). z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. U. 2013, poz. 492).
 2. Różnice w rozporządzeniach.
 3. Określenia i definicje podane w nowym rozporządzeniu oraz aktach prawnych, na które się powołuje.
 4. Zadania, jakie na prowadzącego eksploatację nakłada nowe rozporządzenie w zakresie:
  • organizacji eksploatacji,
  • opracowania nowych instrukcji eksploatacji,terminowych zabiegów eksploatacyjnych,
  • zorganizowania bezpiecznej pracy przy urządzeniach energetycznych.

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
 • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
 • certyfikat,
 • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Dostępne terminy

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.