Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

SZKOLENIA

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) przy urządzeniach energetycznych

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) przy urządzeniach energetycznych
Dla kogo Elektroinstalatorzy dokonujący napraw, przeróbek oraz remontów instalacji elektrycznych
Prowadzący niezależny ekspert
Rozpoczęcie 9:00
Czas trwania ok. 7 godzin
Grupa ok. 30 osób
   
   

Szkolenie jest przeznaczone dla  osoby zajmujące się dozorem elektrycznym i energetycznym, a także odpowiedzialne za eksploatację urządzeń, instalacji oraz sieci elektrycznych i energetycznych (kierownicy jednostek organizacyjnych, zarządcy nieruchomości itp.) w szczegółowy sposób omawia zmiany, jakie wprowadzi wchodzące w życie 24 października 2013 r. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. U. 2013, poz. 492).

Rozporządzenie to zastępuje dotychczas obowiązujące Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych (Dz. U. 1999, nr 80, poz. 912).

Rozporządzenia te znacznie się od siebie różnią.

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre ze zmian:

 • Wprowadzenie terminu „prowadzący eksploatację” i nałożenie na tę osobę konieczności opracowania instrukcji mających zapewnić bezpieczną pracę.
 • Nowe rozporządzenie, choć ma mniej stron i paragrafów, zawiera w sobie więcej treści.  Dotychczasowe zawiera 88 paragrafów i 22 strony. Nowe natomiast – 35 paragrafów i 9 stron.
 • W nowym rozporządzeniu pojawiają się w nim m. in. elektrownie wiatrowe, jądrowe i odnawialne źródła energii, czyli obiekty, których nie dotyczył wcześniejszy dokument.
 • Zmianie ulegają również pojęcia i definicje. Nowe rozporządzenie wprowadza nowe pozycje, a jednocześnie zmienia treść tych występujących także w poprzednim rozporządzeniu. 
 1. Porównanie Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych (Dz. U. 1999, nr 80, poz. 912). z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz. U. 2013, poz. 492).
 2. Różnice w rozporządzeniach.
 3. Określenia i definicje podane w nowym rozporządzeniu oraz aktach prawnych, na które się powołuje.
 4. Zadania, jakie na prowadzącego eksploatację nakłada nowe rozporządzenie w zakresie:
  • organizacji eksploatacji,
  • opracowania nowych instrukcji eksploatacji,terminowych zabiegów eksploatacyjnych,
  • zorganizowania bezpiecznej pracy przy urządzeniach energetycznych.
Stanisław Kowalski

Stanisław Kowalski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Trener i wykładowca, członek Komisji Kwalifikacyjnej Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu ustanowionej do oceny przygotowania zawodowego i nadawania uprawnień budowlanych. Rzeczoznawca budowlany w zakresie sieci i instalacji elektrycznych. W przeszłości zastępca Głównego Elektryka w KGHM Polska Miedź SA, wykładowca m.in. Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie i Naczelnej Organizacji Technicznej w Legnicy.

Henryk Kowalski

Henryk Kowalski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych „Automatyka zabezpieczeniowa sieci elektroenergetycznych” na Politechnice Wrocławskiej. Ukończył „Kwalifikacyjny kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli”. Posiada uprawnienia budowlane, jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu, ustanowionej do oceny przygotowania zawodowego i nadawania uprawnień budowlanych.W pracy zawodowej związany z KGHM Polska Miedź SA Oddział Zakłady Górnicze Rudna, gdzie zajmował kolejne stanowiska w dozorze ruchu zakładu górniczego, aż do nadsztygara elektrycznego.Wykładowca oraz członek Komisji Egzaminacyjnej w Miedziowym Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie.

Rejestrując się minimum 3 tygodnie przed planowaną datą szkolenia/warsztatów, otrzymasz rabat 50% od ceny podstawowej.

Jeśli jesteś klientem TIM SA i dokonujesz regularnych zakupów w naszych oddziałach, zgodnie z regulaminem przysługuje Ci dodatkowy rabat 15%, który zostanie naliczony automatycznie po zalogowaniu się do Twojego konta użytkownika.

Cena obejmuje:

 • udział w zajęciach,
 • indywidualne konsultacje z ekspertami podczas szkolenia,
 • Konsultacje z naszym ekspertem dot. tematyki szkolenia przez 30 dni od daty szkolenia,
 • certyfikat,
 • przerwy kawowe, lunch.

Wszystkie informacje niezbędne do dokonania opłaty zostaną zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zarejestrowaniu się na szkolenie/warsztaty.

Regulamin szkoleń >>

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Dostępne terminy

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.