Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Relacje ze szkoleń

Silnik jaki jest, każdy widzi [FOTO]

  • dodano 2013-05-29
Silnik jaki jest, każdy widzi [FOTO]

Ale nie każdy wie, jak uzyskać oszczędności do 30% na kosztach jego eksploatacji! Aby to osiągnąć, należy ustalić tryb pracy silnika, dobrać, zainstalować i odpowiednio użytkować falownik. Sterując pracą silnika, nie możemy zapomnieć o zabezpieczeniach termicznych, zwarciowych i przeciążeniowych. Stopień koordynacji zabezpieczeń jest również bardzo istotny.

Wiedzę tę posiedli uczestnicy zorganizowanych w Siechnicach k. Wrocławia warsztatów z układów sterowania i zabezpieczania silników, które odbyły się 15 stycznia 2013 r. Kolejne zajęcia 9 września 2013 r. w Poznaniu.

Prowadzący, kierownik Instytutu Szkoleniowego Schneider Electric, zdradził uczestnikom sekrety m.in. prawidłowego ustawienia wielu parametrów falownika (jest ich ponad 140!), rozruszników silnikowych, rozłączników izolacyjnych, zabezpieczeń zwarciowych i przeciążeniowych, a także doboru przemienników i styczników. Pod jego czujnym okiem uczestnicy sterowali silnikami, zmuszając je do zmniejszania i zwiększania obrotów, do zatrzymań spokojnych i nagłych, mniej lub bardziej energooszczędnych.

Już teraz zapisz się na kolejny termin tych warsztatów – 9 września w Poznaniu. 

Galeria

Zobacz równieżX
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.