Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Relacje ze szkoleń

Przewody, ekrany i falowniki w roli głównej kontra zakłócenia elektromagnetyczne oraz koszty związane z eksploatacją silników

  • dodano 2013-02-27
Przewody, ekrany i falowniki w roli głównej kontra zakłócenia elektromagnetyczne oraz koszty związane z eksploatacją silników

Kameralne grupy, które zebrały się 18 stycznia 2013 r. w sali konferencyjnej jednego z hoteli w Pruszczu Gdańskim oraz 19 lutego 2013 r. w siedzibie TIM SA w podwrocławskich Siechnicach, wzięły udział w kolejnej turze szkoleń elektrycznych „Dobór i zastosowanie przemienników częstotliwości (falowników) wraz z osprzętem i okablowaniem”, organizowanych przez TIM SA i partnerów: Instytutu Szkoleniowego Schneider Electric oraz Lapp Kabel.

Wykładowcy prowadzili szkolenie elektryczne w formie swoistego dialogu, co było naturalnym następstwem zazębiania się tematów. Dzięki temu uczestnicy zostali wprowadzeni w skomplikowany świat falowników o wielu możliwościach.

Dowiedzieli się między innymi, że prosty falownik posiada około 40 ustawianych parametrów, a w większych przemiennikach jest ich powyżej 140. Poprawne ustawienie falownika ma znaczący wpływ na koszty energii elektrycznej (można zaoszczędzić do 30%).

Lapp Kabel wskazał i omówił zagadnienia zakłóceń elektromagnetycznych i kompatybilności elektromagnetycznej EMC wraz ze sposobem eliminacji niechcianych zjawisk. Wyjaśnił, jak w prosty sposób wykluczać możliwość powstawania zakłócenia z pomocą specjalistycznych dławnic kablowych oraz jak łączyć poprawnie dławnicę z ekranem kabla lub przewodu, nie zapominając o poprawnym uziemieniu.

Dławiki? Przewody sterownicze i pomiarowe? Jeśli do czasu szkolenia były dla uczestników czarną magią – możemy już spuścić na to kurtynę milczenia.

Galeria

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.