Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Relacje ze szkoleń

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o… falownik!

  • dodano 2013-04-02
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o… falownik!

Niekorzystna, zimowa aura nie powstrzymała uczestników przed dotarciem na czas do Siechnic k. Wrocławia, gdzie 19 lutego 2013 r. przy udziale prowadzących ze Schneider Electric i Lapp Kabel odbyły się warsztaty dotyczące doboru i zastosowania przemienników częstotliwości wraz z osprzętem i okablowaniem.

Obfite opady śniegu nie były przeszkodą dla osób, które przyjechały z Warszawy, Jeleniej Góry, Katowic, a nawet z Elbląga.

Na warsztatach, oprócz wiedzy czysto technicznej i zajęć praktycznych, nie zabrakło też ciekawostek, które okazały się doskonałym uzupełnieniem przekazywanych podczas warsztatów informacji.

Prowadzący ze Schneider Electric już na samym początku warsztatów zainteresował wszystkich serią pytań z cyklu „Ile to kosztuje?”. Okazało się, że zakup silnika stanowi jedynie 1% kosztów eksploatacji w skali całego cyklu jego funkcjonowania!

Z kolei Lapp Kabel kładł nacisk na kompatybilność elektromagnetyczną EMC, ponieważ źle okablowany falownik może powodować zakłócenia pracy innych urządzeń elektrycznych, a nawet wpływać na sprawność działania np. aparatów słuchowych.

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.