Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Relacje ze szkoleń

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  • dodano 2013-04-10
Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Mała grupa uczestników, wiceprzewodniczący Komitetu Technicznego ds. Bezpieczeństwa Maszyn pod Względem Elektrycznymprofesjonalne makiety z obwodami bezpieczeństwa i zaangażowanie uczestników.

Dzięki takiej organizacji przez TIM SA, we współpracy z Instytutem Szkoleniowym Schneider Electric, warsztaty„Bezpieczeństwo maszyn pod względem elektrycznym” po prostu musiały okazać się sukcesem!

Zajęcia rozpoczęły się od wyjaśnienia pojęć teoretycznych oraz przedstawienia aktualnego stanu prawnego, na który składały się m.in. dyrektywy Unii Europejskiej i przepisy krajowe dotyczące bezpieczeństwa maszyn oraz wymagań technicznych, jakie powinny spełniać ich układy sterowania. Przedstawiono również zasady projektowania układów zabezpieczeń, zastosowanie urządzeń sterowniczych, przekaźników i kontrolerów bezpieczeństwa.

Następnie wszyscy przystąpili do działania! Zajęcia praktyczne odbywały się na profesjonalnych makietach laboratoryjnych, na których uczestnicy samodzielnie wykonali okablowanie oraz skonfigurowali podłączenia elementów. Testowali również obwody bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zapoznaniu się z działaniem i sposobami programowania urządzeń zabezpieczających, których charakterystycznym elementem są czerwone obudowy.

Warsztaty odbyły się 5 kwietnia 2013 r. w Siechnicach k. Wrocławia, a kolejne są planowane na 23 maja 2013 r. w Katowicach i 18 czerwca 2013 r. w Pruszczu GdańskimZapraszamy do rejestracji.

- Szkolenie było bardzo ciekawe, poszerzające horyzonty w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn – powiedział jeden z uczestników warsztatów, pracujący jako kierownik wydziału utrzymania ruchu. – Nie tylko pozwoliło na zagłębienie się w meandry obowiązujących przepisów w tej dziedzinie, ale też umożliwiło spojrzenie na praktyczną stronę zagadnienia.

Galeria

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.