Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Partnerzy

Dehn

  • dodano 2014-02-17
Dehn

Hans Dehn, zafascynowany potęgą natury objawiającą się w wyładowaniach atmosferycznych, postanowił wyspecjalizować się w ochronie odgromowej. Od początku istnienia firmy, którą założył ponad 100 lat temu w Norymberdze, zajmował się montażem instalacji elektrycznych oraz systemów ochrony odgromowej. Dehn był człowiekiem kreatywnym, więc już na początku lat 20. XX wieku rozpoczął samodzielnie produkować komponenty systemów ochrony odgromowej i uziemienia.

Dehn był człowiekiem kreatywnym, więc już na początku lat 20. XX wieku rozpoczął samodzielnie produkować komponenty systemów ochrony odgromowej i uziemienia. Gdy urządzenia oraz systemy elektryczne i elektroniczne zaczęły stawać się coraz powszechniejsze, wkraczając w niemal każdą dziedzinę życia, okazało się, iż sama konwencjonalna ochrona odgromowa jest niewystarczająca, ponieważ chroni jedynie przed pożarem powstałym w wyniku uderzenia pioruna. Stało się oczywistym, że wewnętrzna ochrona odgromowa - znana jako ochrona przed przepięciami - jest niezbędna, by chronić cenny sprzęt elektryczny i elektroniczny. W wyniku szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych na początku lat 50. ubiegłego stulecia firma DEHN stworzyła pierwszy na świecie ogranicznik przepięć do instalacji zasilających niskiego napięcia.

Wkrótce potem asortyment został poszerzony o sprzęt bezpieczeństwa dla ochrony osób pracujących przy montażu i obsłudze instalacji elektrycznych. 

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.