Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

E-szkolenia

Instalacje odgromowe w świetle aktualnych aktów prawnych

Instalacje odgromowe w świetle aktualnych aktów prawnych

Czy wiesz, że obecnie, podpisując umowę na wykonanie ochrony odgromowej, zobowiązujesz się zamontować instalację odgromową zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu? Zapraszamy do zarejestrowania się na niniejsze e-szkolenie, podczas którego zaskoczymy Cię jeszcze nie raz. 

E-szkolenie przygotowane zostało z myślą o wykonawcach instalacji odgromowych oraz pozostałych osobach zainteresowanych tym tematem. Składa się z czterech lekcji (prawie 100 slajdów), dotyczących aktualnego stanu prawnego, zmian w przepisach, rozwiazań dotyczących ochrony odgromowej, przeciwprzepięciowej, zewnętrznego i wewnętrznego urządzenia piorunochronnego LPS oraz pozostałych zagadnień. Szczegółowy opis poszczególnych części znajdziesz poniżej.

Niniejsze e-szkolenie zawiera ciekawe testy oraz zabawy interaktywne, z pomocą których będziesz mógł sprawdzić przyswojoną wiedzę. 

Do poprawnego działania szkolenia zalecane są przegladarki internetowe Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer 9 i nowsze.

Aby pobrać przeglądarkę Google Chrome, kliknij tutaj >>
Przeglądarkę Mozilla Firefox pobierzesz tutaj >>

E-szkolenie przygotowaliśmy w taki sposób, abyś mógł je przerwać w dowolnym dla siebie momencie i kontynuować, kiedy znowu będziesz miał czas (spis treści jest dostępny na każdym slajdzie). W każdej chwili będziesz mógł wrócić do wcześniejszego slajdu i przypomnieć sobie podane w nim informacje.

Co jakiś czas poprosimy Cię o rozwiązanie ciekawych ćwiczeń interaktywnych, a podanie poprawnych odpowiedzi umożliwi Ci przejście do kolejnego etapu szkolenia.

Po przejściu całej lekcji e-szkolenia uruchomienie kolejnej może potrwać kilka minut. 

Po zapoznaniu się z całym materiałem zaproponujemy Ci rozwiązanie testu końcowego. Uzyskanie minimum 75% poprawnych odpowiedzi uprawnia do otrzymania certyfikatu zaświadczającego o ukończeniu szkolenia. Pobierzesz go bez problemów ze swojego konta użytkownika z zakładki MOJE WYNIKI.

E-szkolenie staje się aktywne od chwili zaksięgowania wpłaty przez TIM SA. W przypadku skorzystania z opcji przelewu internetowego Przelewy24 e-szkolenie staje się aktywne zazwyczaj po ok. kilku minutach. W przypadku przelewu tradycyjnego - do kilku dni.

Z e-szkolenia można korzystać przez miesiąc lub do zdania testu końcowego, czyli uzyskania minimum 75% poprawnych odpowiedzi. Jeśli nie zdasz testu lub w ogóle nie podejmiesz się rozwiązania go, przez miesiąc (od uzyskania dostępu) będziesz mógł korzystać z e-szkolenia - wracać do wybranych lekcji i slajdów dowolną ilość razy. 

W przypadku e-szkoleń nieodpłatnych, TIM S.A. zastrzega sobie prawo zdeaktywowania danego e-szkolenia w każdym czasie, przed upływem miesiąca od dnia jego aktywacji.

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Ankiety, prezentacje

Sprawdź się - bezpłatny test uruchom »

Kup E-szkolenie

E-szkolenie0,00 zł brutto  Zapisz się »

Moduły

Pierwsza lekcja dotyczy przepisów, jakimi należy się kierować podczas wykonywania prac związanych z instalacją odgromową. Zostaną przedstawione zmiany w przepisach, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat, proces powstawania pioruna, aktualnie obowiązujące normy, zadania ochrony odgromowej oraz projekt kompletnego urządzenia piorunochronnego LPS. Na ostatnich slajdach tej lekcji znajdują się również ćwiczenia interaktywne.

Lekcja 1 - Zagadnienia prawne uruchom »

Lekcja druga dotyczy zewnętrznego urządzenia piorunochronnego LSP, pełnionych przez nie zadań, elementów jego konstrukcji oraz zasad i wskazówek dotyczących montażu. Dowiesz się również, w jaki sposób należy ocenić, czy dany obiekt należy objąć ochroną odgromową, czy może nie jest ona konieczna. Znajdzie tu również ciekawe ćwiczenia interaktywne. 

Lekcja 2 - Zewnętrzne urządzenie piorunochronne LPS uruchom »

Na kolejnych slajdach zostaną Ci przybliżone zagadnienia związane wewnętrznym urządzeniem piorunochronnym LPS. Dowiesz się, jak powstają przepięcia i jakie urządzenia wykorzystuje się do ich redukcji.  Zostaną omówione parametry charakteryzujące poszczególne urządzenia. Będzie mowa także o wytrzymałości udarowej urządzeń, wyrównaniu potencjałów, spadkach napięć i dobezpieczaniu ograniczników. Również w tej lekcji czekają na Ciebie ciekawe, niebanalne ćwiczenia.

Lekcja 3 - Wewnętrzne urządzenie piorunochronne LPS uruchom »

Ostatnia lekcja porusza następujące zagadnienia: strefowa koncepcja ochrony odgromowej, odstęp izolacyjny, ochrona przed napięciami rażeniowymi, impuls elektromagnetyczny, pomiary i badania instalacji odgromowej. Lekcja kończy się testem, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje certyfikat ze szkolenia.

Lekcja 4 - Pozostałe zagadnienia uruchom »
Ochrona odgromowa - test końcowy uruchom »
X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.