Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

E-szkolenia

Instalacje fotowoltaiczne - dobór aparatury zabezpieczającej i akcesoriów

Instalacje fotowoltaiczne - dobór aparatury zabezpieczającej i akcesoriów

Samodzielnie wytwarzając energię, zyskujemy częściową niezależność energetyczną, a w niektórych przypadkach możemy nawet na tym zarabiać. Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, można uzyskać dofinansowanie, dzięki któremu przedsięwzięcie staje się osiągalne również dla mikroinstalacji, czyli m.in. domów jednorodzinnych. Zapoznaj się ze szczegółowym opisem e-szkolenia.

Należy jednak pamiętać, że instalacja fotowoltaiczna musi zostać zabezpieczona odpowiednimi aparatami SPD, przeznaczonymi specjalnie do ochrony instalacji fotowoltaicznej. Różnią się one od aparatów SPD chroniących zwykłe instalacje elektryczne. 

Jeśli chcesz wiedzieć m.in. jak odpowiednio zabezpieczyć instalacje fotowoltaiczne, co na ich temat mówią przepisy i skąd uzyskać dofinansowanie, skorzystaj z e-szkolenia "Instalacje fotowoltaiczne - dobór aparatury zabezpieczającej i akcesoriów".

Do poprawnego działania szkolenia zalecane są przegladarki internetowe Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer 9 i nowsze.

Aby pobrać przeglądarkę Google Chrome, kliknij tutaj >>
Przeglądarkę Mozilla Firefox pobierzesz tutaj >>

E-szkolenie przygotowaliśmy w taki sposób, abyś mógł je przerwać w dowolnym dla siebie momencie i kontynuować, kiedy znowu będziesz miał czas (spis treści jest dostępny na każdym slajdzie). W każdej chwili będziesz mógł wrócić do wcześniejszego slajdu i przypomnieć sobie podane w nim informacje.

Co jakiś czas poprosimy Cię o rozwiązanie ciekawych ćwiczeń interaktywnych, a podanie poprawnych odpowiedzi umożliwi Ci przejście do kolejnego etapu szkolenia.

Po przejściu całej lekcji e-szkolenia uruchomienie kolejnej może potrwać kilka minut. 

Po zapoznaniu się z całym materiałem zaproponujemy Ci rozwiązanie testu końcowego. Uzyskanie minimum 75% poprawnych odpowiedzi uprawnia do otrzymania certyfikatu zaświadczającego o ukończeniu szkolenia. Pobierzesz go bez problemów ze swojego konta użytkownika z zakładki MOJE WYNIKI.

E-szkolenie staje się aktywne od chwili zaksięgowania wpłaty przez TIM SA. W przypadku skorzystania z opcji przelewu internetowego Przelewy24 e-szkolenie staje się aktywne zazwyczaj po ok. kilku minutach. W przypadku przelewu tradycyjnego - do kilku dni.

Z e-szkolenia można korzystać przez miesiąc lub do zdania testu końcowego, czyli uzyskania minimum 75% poprawnych odpowiedzi. Jeśli nie zdasz testu lub w ogóle nie podejmiesz się rozwiązania go, przez miesiąc (od uzyskania dostępu) będziesz mógł korzystać z e-szkolenia - wracać do wybranych lekcji i slajdów dowolną ilość razy. 

W przypadku e-szkoleń nieodpłatnych, TIM S.A. zastrzega sobie prawo zdeaktywowania danego e-szkolenia w każdym czasie, przed upływem miesiąca od dnia jego aktywacji.

Jeżeli tematyka szkoleń pracowników związana jest z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą, to wydatki na te szkolenia w zasadzie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. W tych sprawach wypowiadały się pozytywnie Izby Skarbowe (np. interpretacja Izby Skarbowej z Bydgoszczy nr ITPB3/423-229/10/PSTz dnia 9.08.2010 r.).

W kwestiach szczegółowych należy temat uzgodnić z osobą odpowiedzialną w Państwa firmie za prowadzenie ksiąg i obliczanie zobowiązań podatkowych.

Kup E-szkolenie

E-szkolenie0,00 zł brutto  Zapisz się »

Moduły

Lekcja pierwsza opisuje działanie fotowoltaicznego źródła energii, zastosowanie systemów PV w instalacjach elektrycznych oraz omawia perspektywy rozwoju tego źródła w świetle aktów prawnych.
Lekcja – Produkcja energii elektrycznej z wykorzystaniem źródeł fotowoltaicznych (PV) uruchom »
W Lekcji drugiej uczestnik zapoznaje się z zasadami ochrony instalacji PV określonymi w normie PN-HD 60364-7-712.
Lekcja – Wymagania dotyczące fotowoltaicznych źródeł zasilania (PV) w świetle normy PN-HD 60364-7-712 uruchom »
Trzecia lekcja omawia pojęcie ochrony przeciwprzepięciowej, sposoby doboru odpowiednich urządzeń SPD oraz analizuje definicje zawarte w normach.
Lekcja – Ochrona przeciwprzepięciowa instalacji fotowoltaicznych uruchom »
Lekcja czwarta omawia elementy instalacji PV, zapoznaje z tematem pomiarów w instalacji PV oraz komunikacji i wizualizacji pracy w systemach PV.
Lekcja – Urządzenia rozdziału i pomiaru parametrów energii elektrycznej stosowane w instalacjach fotowoltaicznych uruchom »
Ostatnia lekcja przypomina najważniejsze elementy instalacji PV i elementy zabezpieczające oraz przedstawia korzyści dla instalatora oraz inwestora instalacji PV.
Lekcja – Podsumowanie uruchom »
Potwierdzeniem zdanego egzaminu jest certyfikat.
Egzamin uruchom »
X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.