Twój koszyk jest pusty
KROK 1: Zaloguj się.
KROK 2: Wpisz w wyszukiwarkę w prawym górnym rogu strony internetowej wyraz lub sformułowanie i kliknij "szukaj".
KROK 3: I już możesz przeglądać wyniki.
Nasza wyszukiwarka szuka nie tylko w tytułach, ale również w treści zdecydowanej większości dokumentów.
Zaglądaj do bazy wiedzy regularnie, ponieważ wciąż zamieszczamy tu dla Ciebie nowe materiały.
Cechują się zdolnością wykrywania prądów różnicowych, których identyfikacja i wykrycie nie jest możliwa w przypadku stosowania wyłączników różnicowoprądowych typu A lub AC.
Selektywność oraz ich odporność na prąd różnicowy udarowy przejściowy przy załączaniu obwodu do 3000 A powodują, że mogą być stosowane jako główne wyłączniki ochronne różnicowoprądowe.
Ocena granicznych przyrostów temperatury stanowi w przypadku niskonapięciowych zespołów urządzeń łączeniowych ważne kryterium. Nieprawidłowa ocena granicznych przyrostów temperatury to przyczyna przestojów produkcyjnych, awarii maszyn oraz strat czasu pracy (czas naprawy urządzenia).
W celu określenia strat cieplnych oraz mocy z uwzględnieniem wzrostu temperatury > 20° stosuje się poniższy wzór dla 3-biegunowego układu szyn zbiorczych...
Dla rozdzielnic instalacyjnych zamkniętych o wymiarach zgodnych z normą DIN 43 870 oraz dla specjalnych wymagań dotyczących aparatów niskiego napięcia, do których w trakcie obsługi mają dostęp osoby nie posiadające uprawnień.
Pierwsza cyfra informuje o stopniu ochrony zapewnionym przez łącznik, rozdzielnicę/obudowę, jeśli chodzi o dostęp ludzi lub elementów stałych do elementów czynnych urządzenia. Druga cyfra informuje o...
Używane w prądzie przemiennym o nominalnej wartości napięcia nieprzekraczającej 300 V. Otwarty obwód zawiera urządzenia zabezpieczające o prądzie zwarciowym, z których każdy posiada prąd znamionowy nieprzekraczający 125 A - z pełnym, dopływającym prądem obciążenia nieprzekraczającym 250 A.
Rozdzielnice transformatorowe do stacji wnętrzowych muszą posiadać taką konstrukcję, aby zapobiec przypadkowemu dotknięciu elementów pod napięciem tzn. zwykle są zbudowane jako szafy rozdzielcze i mają pełne osłony chroniące przed dotykiem (IP20)...
Jeżeli w jednej skrzynce jest zainstalowany więcej niż jeden obwód prądowy i nie ma między nimi bezpośredniej współzależności, to do strat mocy urządzeń należy stosować zmniejszający współczynnik jednoczesności...
Zgodnie z normą EN 60 439-1 za dobór przekroju przewodów w rozdzielnicach odpowiedzialny jest wykonawca. Dopasuj przekrój przewodu w zależności od zabezpieczenia obwodu.
Obciążalność prądowa kabli izolowanych w zależności od ich przekroju i sposobu ułożenia wg DIN VDE 0100 cz. 523.
Kategorie użytkowania dla aparatów bezpiecznikowych wg IEC/EN 60 947-3, VDE 0660 część 107.
Obudowa każdego urządzenia elektrycznego powinna zapewniać stopień ochrony odpowiedni do warunków, w jakich urządzenia ma pracować. Zgodnie z normami PN-79/E-08106 i IEC/EN 60529 stopnie ochrony oznacza się skrótem IP oraz umieszczonymi za nim dwoma cyframi. Pierwsza cyfra określa...
Prądy znamionowe i zwarciowe transformatorów, przekrój przewodów ochronnych (PE, PEN).
Znajdziesz tu informacje niezbędne do zaprojektowania szaf sterowniczych i rozdzielczych. Zapoznasz się m. in. z podstawowymi parametrami elektrycznymi, układami sieci niskiego napięcia i systemami ochrony przeciwporażeniowej, kategoriami przepięciowymi oraz innymi cennymi zagadnieniami.
Czy potrafisz rozszyfrować umieszczone na produktach znaki i napisy? CE, RoHS, REACH... z jakimi dyrektywami sa związane, jakie wymagania spełniają oznaczone nimi produkty? Czy znasz symbole, które są stosowane do oznaczania substancji chemicznych stanowiących zagrożenie fizyczne oraz zagrożenie dla zdrowia? Kompatybilność elektromagnetyczna - co to takiego? Dowiesz się z tego dokumentu.
Pobierz materiał, aby zapoznać się ze szczegółami na temat obciążalności prądowych i zasad doboru szyn miedzianych pełnych i otworowych typu PMP, PMO, PMG oraz szyn elastycznych SEI.
Na elementach wchodzących w skład toru prądowego (min. szyny zbiorcze, przewody zasilające, łączniki) powstają straty mocy, które muszą zostać wyznaczone na etapie projektowania. W celu określenia strat mocy w elementach przewodzących z uwzględnieniem wzrostu temperatury tego elementu powyżej temperatury odniesienia 20°C należy skorzystać ze wzoru...
Listwa zaciskowa do przyłączania przewodów ochronnych jest połączona z konstrukcją wsporczą rozdzielnicy. Listwa ta jest wyposażona w zacisk do podłączenia przewodu ochronnego zasilania. Zacisk jest tak dobrany, aby pomieścił przewody o przekrojach podanych poniżej zgodnych z normą IEC 60364.
W celu wybrania właściwego systemu mocowania szyn zbiorczych należy wyznaczyć wartość siły oddziaływania elektrodynamicznego F1 pomiędzy szynami wywołanego przez prąd zwarciowy o wartości szczytowej... Pobierz materiał i dowiedz się więcej!
Bloki rozdzielcze są urządzeniami rozdziału energii wykonanymi zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 60947-1:2010, PN-EN 60947-7-1:2010, EN 60439-1 i posiadają określone parametry znamionowe, takie jak: napięcie znamionowe, prąd znamionowy, przyłączalność znamionowa, wartość skuteczna prądu zwarciowego.
Maksymalny prąd jaki może płynąć przez złączkę zależy od nagrzewania własnego złączki, temperatury otoczenia, przekroju przyłączanego przewodu. Dowiedz się więcej na temat złączek!
Złącza przemysłowe wielotorowe typu H charakteryzują się duąą wytrzymałością mechaniczną oraz zdolnością łączeniową. Stosowane są do łączenia kabli i przewodów zasilających i sterowniczych w urządzeniach pracujących w ciężkich warunkach przemysłowych w środowisku zapylonym oraz zawilgoconym.
Złącza elastyczne typu ZEP wykonane są z płaskich lub okrągłych przewodów plecionych z drutu cienkiego – 0,1 mm lub standardowego – 0,2 mm. Pola kontaktowe połączeń produkowane są z miedzi ocynowanej lub posrebrzanej i zaprasowywane na końcach plecionki miedzianej...
Podstawowym wymaganiem stawianym szynom montażowym jest odpowiednie utrzymanie wyposażenia elektrycznego. Szyny wraz z odległościami pomiędzy punktami mocowania powinny zapewniać odpowiednią wytrzymałość mechaniczną oraz sztywność w celu zapewnienia wytrzymałości na obciążenia statyczne i dynamiczne pochodzące od wyposażenia...
Warunki wewnętrzne klasyfikujemy w zależności od ogrzewania (regulowane, klimatyzowane itd.), wilgotności, wentylacji (podziemne niewentylowane, wentylowane), efektów absorpcji lub sposobu zamknięcia. W praktyce można wyróżnić trzy główne klasy...
Projektując ogrzewanie czy wentylację konkretnej szafy sterowniczej, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki, takie jak rodzaj aparatury zastosowanej w szafie pod kątem wymagań co do warunków pracy tych urządzeń (tj. minimalna i maksymalna temperatura pracy, maksymalna wilgotność powietrza) oraz gęstość upakowania elementów wyposażenia.