Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

bezpieczeństwo

Przeczytaj, zanim zaczniesz szukać

KROK 1: Zaloguj się.
KROK 2: Wpisz w wyszukiwarkę w prawym górnym rogu strony internetowej wyraz lub sformułowanie i kliknij "szukaj".
KROK 3: I już możesz przeglądać wyniki. 

Nasza wyszukiwarka szuka nie tylko w tytułach, ale również w treści zdecydowanej większości dokumentów. 
Zaglądaj do bazy wiedzy regularnie, ponieważ wciąż zamieszczamy tu dla Ciebie nowe materiały. 


Ocena zagrożenia piorunowego i podstawowe zasady ochrony w strefach zagrożonych wybuchem

Szczególnie niebezpieczne są wyładowania piorunowe w obiekty zawierające strefy zagrożone wybuchem. W takich przypadkach zapewnienie w czasie burzy bezpieczeństwa ludzi i urządzeń wymaga posiadania podstawowych informacji o...


Inżynieria bezpieczeństwa pożarowego w kontekście wymagań przepisów przeciwpożarowych

W niniejszym materiale znajdziesz omówienie głównych obszarów bezpośredniego styku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego i przepisów przeciwpożarowych, a także analizę głównych czynników pożarowych podlegających ocenie przy projektowaniu bezpieczeństwa pożarowego budynku.


Strefowa koncepcja ochrony odgromowej

Przestrzeń chroniona powinna zostać podzielona na strefy odgromowe (LPZ) w celu wyznaczenia obszarów różnej intensywności LEMP i ustalenia punktów połączeń na granicy stref. Dowiedz się więcej!


Zasady zachowania się podczas burzy

W niniejszym poradniku znajdziesz informacje o rodzajach piorunów, symptomach zbliżającej się burzy, sposobie obliczania jej odległości, zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas burzy w różnych miejscach oraz jak pomóc osobie porażonej piorunem.


Porażenie piorunem - pierwsza pomoc

Najczęstszymi obrażeniami ponoszonymi wskutek porażenia przez piorun są: paraliż nerwów i mięśni, zaburzenia słuchu i wzroku oraz podwyższone ciśnienie. Jak pomóc poszkodowanemu? Zapoznaj się z materiałem.


Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem

Porażenie prądem stałym nie jest tak niebezpieczne, jak prądem przemiennym, ponieważ prąd samouwolnienia ma znacznie wyższą wartość natężenia – 30 mA. Porażenie prądem może prowadzić do...


X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.