Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

odnawialne źródła en.

Przeczytaj, zanim zaczniesz szukać

KROK 1: Zaloguj się.
KROK 2: Wpisz w wyszukiwarkę w prawym górnym rogu strony internetowej wyraz lub sformułowanie i kliknij "szukaj".
KROK 3: I już możesz przeglądać wyniki. 

Nasza wyszukiwarka szuka nie tylko w tytułach, ale również w treści zdecydowanej większości dokumentów. 
Zaglądaj do bazy wiedzy regularnie, ponieważ wciąż zamieszczamy tu dla Ciebie nowe materiały. 


Ochrona odgromowa paneli słonecznych

Bezawaryjne funkcjonowanie systemu ogniw i paneli na budynku przez okres wielu lat wymaga jednak zapewnienia im ochrony przed oddziaływaneim pioruna. Dotyczy to również ochrony przed uszkodzeniem mechanicznym lub termicznym spowodowanym bezpośrednim uderzeniem pioruna, jak i ochrony systemów sterowania przed oddziaływaniem LEMP.


Zabezpieczenia przetężeniowe i przepięciowe systemów fotowoltaicznych PV

Energia prądu elektrycznego generowana przez panele solarne dostarczana jest do przeksztatnika, gdzie następuje jej przemiana na energię elektryczną prądu przemiennego (AC). Bezpieczniki topikowe PV zostały skonstruowane w celu zabezpieczenia systemu PV przed przetężeniem.


Ochrona przeciwprzepięciowa systemów fotowoltaicznych (PV)

Panele PV umieszczone na zewnątrz obiektu - najczęściej na dachu - narażone są na przepięcia spowodowane bezpośrednim wyładowaniem atmosferycznym, przepięcia łączeniowe wnikanie prądu piorunowego do wnętrza budynku. W zależności od ich położenia, panele PV powinny być chwonione przed bezpośrednim wyładowaniem atmosferycznym za pomocą zewnętrznej instalacji odgromowej (LPS).


A może powrót do zasilania prądem stałym?

Współczesna elektroenergetyka to układ otwarty, do którego praktycznie każdy ma dostęp. Zarówno jako odbiorca lub producent. Możliwe jest to dzięki regulacjom prawnym otwierającym rynek energii oraz promującym odnawialne źródła energii. Kolejnym aspektem, pozwalającym mieć nadzieję na własną elektrownię, jest coraz niższy koszt instalacji tych urządzeń.


Energetyka odnawialna i rozproszona, a niezawodność systemu elektroenergetycznego

Kryzys paliwowy lat siedemdziesiątych poprzedniego wieku uświadomił światu ograniczoność zasobów pierwotnych nośników energii. Pojawiło się w tym czasie pojęcie „zrównoważonego rozwoju energetycznego”, przez który należy rozumieć takie gospodarowania energią i zarządzanie rozwojem technologii, aby umożliwić nie tylko obecnym, ale i przyszłym pokoleniom dostęp do wystarczającej ilości energii.


Konstrukcje do montażu fotoogniw

Maksymalną sprawność kolektorów słonecznych uzyskuje się przez ukierunkowanie ich odpowiednio względem stron świata, oraz ustawienie ich pod odpowiednim kątem względem ziemi. Najlepszą sprawność dla obszaru Polski uzyskamy gdy kolektor słoneczny będzie skierowany idealnie na południe i nachylony pod kątem 45° względem ziemi. Dowiedz się, w jaki sposób je odpowiednio zamontować!


Ogniwa fotowoltaiczne w budynkach mieszkalnych

Systemy fotowoltaiczne używają paneli słonecznych do konwersji energii słonecznej w energię elektryczną. Jeśli system fotowoltaiczny jest podłączony do sieci, to pracuje jako źródło energii elektrycznej zasilające tę sieć. W przeciwieństwie do sieci niezależnych, nie jest potrzebne skomplikowane magazynowanie energii elektrycznej, jednak generowany prąd stały (DC) musi być przetworzony na przemienny (AC)... Sprawdź rozwiązania firmy Eaton.


X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.