Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Aktualności

Uczymy się przez całe życie

  • dodano 2012-08-29
Uczymy się przez całe życie

W najnowszym numerze wydawanego przez TIM SA kwartalnika „Just In TIM!e” m.in. wywiad z Romanem Jurgą, który posiada bardzo bogatą wiedzę i doświadczenie, a i tak uznał za atrakcyjne szkolenia organizowane przez TIM SA.

W jaki sposób po raz pierwszy zetknął się Pan z naszymi szkoleniami?
Roman Jurga: – Jestem członkiem Klubu Instalatora Eaton Electric, od którego pewnego dnia otrzymałem e-mail z informacją o organizowanym wraz z TIM-em szkoleniu na temat obsługi i programowania bezprzewodowego systemu xComfort. Poprzez link zostałem przekierowany na stronę www.szkolenia.tim.pl i w ten sposób dowiedziałem się więcej o Waszej ofercie szkoleniowej.

I zdecydował się Pan z niej skorzystać?
– Tak. Jako że dość często w swoich aplikacjach zawodowych zajmuję się przetwornicami częstotliwości, pod koniec 2011 roku wybrałem się na trzydniowe szkolenie „Eksploatacja napędów przemiennikowych (VMEX)”, organizowane z Instytutem Szkoleniowym Schneider Electric. W maju 2012 roku wziąłem natomiast udział w szkoleniu z kompleksowej ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej budynków organizowanym przez TIM z ELKO-BIS i Eaton Electric. Wiedza zdobyta podczas obu tych szkoleń jest bardzo przydatna w mojej pracy zawodowej przy wykonawstwie, rozruchach i serwisowaniu stacji uzdatniania wody dla przemysłu rozlewniczego i komunalnego, jak również w doradztwie technicznym i projektowaniu układów automatyki w ramach zajęć służbowych.

Czy planuje Pan wziąć udział w kolejnych szkoleniach organizowanych przez TIM SA i partnerów z branży elektrotechnicznej?
– Myślę o warsztatach z systemu inteligentnego budynku F&Home. Byłbym też zainteresowany – oczywiście gdybyście zdecydowali się wprowadzić taką tematykę –zajęciami dotyczącymi niskich prądów czy też instalacji alarmowych (SWiN, SAP, CCTV, kontrola dostępu itp.).

Od jak dawna pracuje Pan w branży elektrycznej?
– Od 1976 roku.

Czy przy takim doświadczeniu uczestnictwo w kolejnych kursach, szkoleniach, warsztatach ma jeszczesens?
– Oczywiście. Powiedzenie, że uczymy się przez całe życie, brzmi dość banalnie, ale jest jak najbardziej prawdziwe. Branża cały czas się rozwija, wchodzą nowe technologie. Trzeba zatem zdobywać nową wiedzę, a tę już posiadaną – pogłębiać, ugruntowywać. Posiadane uprawnienia też trzeba odnawiać. Oprócz nowej wiedzy udział w szkoleniach to kontakt z branżą, nowymi trendami. To również znakomita okazja do wymiany doświadczeń. To wszystko przekłada się na jakość wykonywanych usług i zadowolenie klientów. Na przykład dzięki nowej wiedzy jestem w stanie wykazać klientowi, że warto teraz zainwestować właśnie w nowszą technologię, gdyż w dłuższej perspektywie przyniesie to korzyści w postaci oszczędności energii. Klient widzi, że ma do czynienia nie tylko z osobą z doświadczeniem, ale i będącą na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

A zatem warto zainwestować w szkolenie, gdyż to opłaca się zarówno elektrykowi, jak i jego klientom?
– Jak najbardziej. Zdarza mi się słyszeć narzekania, że proponujecie ciekawe tematy zajęć, ale ich cena nie jest na każdą kieszeń. To nie całkiem prawda. Wystarczy dobrze zapoznać się z internetowym serwisem szkoleń i zapisać się na e-mailowy informator, by wiedzieć, jak uzyskać bardzo duży rabat na opłatę za udział, a przy odrobinie szczęścia – nawet wejść na niektóre szkolenia za darmo. Przecież już samo zapisanie się z przynajmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem daje 50% zniżki, a to bardzo dużo!

 

Roman Jurga

Zawodowo kontynuuje rodzinną tradycję – ojciec także pracował jako elektryk-elektromonter urządzeń pomiarowych. Po studiach w Bydgoszczy podjął pracę w Radiowo-Telewizyjnym Centrum Nadawczym w Śremie (Wielkopolska). Jako mistrz ds. telekomunikacji pracował przy budowie elektrowni w Bełchatowie. Uczestniczył także w pracach przy budowie Elektrowni Jądrowej „Żarnowiec”. Na Dolnym Śląsku trafił najpierw do jeleniogórskiego koncernu energetycznego, 20 lat temu przeniósł się do Wrocławia, gdzie obecnie mieszka i pracuje w firmie inżynierskiej z zakresu ochrony środowiska, a także działa w lokalnym oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich.


X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.