Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Aktualności

Prawdziwe forum elektryków

  • dodano 2012-11-06
Prawdziwe forum elektryków

W najnowszym numerze kwartalnika „Just In TIM!e” Karol Bielecki, student Politechniki Warszawskiej, opowie o swoich wrażeniach z udziału w szkoleniach elektrotechnicznych organizowanych przez TIM SA. Prezentujemy ten wywiad już teraz.

Jak trafił Pan na szkolenie elektrotechniczne TIM SA?
Karol Bielecki: – Jestem współzałożycielem organizacji „Engineering and Management”, działającej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, na którym studiuję. Szukając partnerów do współpracy, którzy zgodziliby się umożliwić studentom udział w branżowych szkoleniach na preferencyjnych warunkach, skontaktowałem się z TIM-em. Na początek, w listopadzie 2011 roku, otrzymaliśmy trzy bezpłatne wejścia na szkolenie z efektywności energetycznej, organizowane we Włocławku razem z Instytutem Szkoleniowym Schneider Electric. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni, byli pod wrażeniem.

To nie był koniec współpracy Waszej organizacji z TIM SA.
- To prawda. Wiosną tego roku, w ramach cyklicznych spotkań, na jakie zapraszamy menedżerów z branży elektrotechnicznej, wysłuchaliśmy wykładu prezesa TIM-u, Krzysztofa Folty. W minione wakacje kilku studentów miało okazję odbyć staże w centrali oraz warszawskim oddziale firmy. Ja miałem okazję trafić do centrali w Siechnicach i w ramach stażu wziąć udział w kolejnych trzech szkoleniach elektrotechnicznych.

Co daje udział w takich zajęciach?
- To świetny impuls motywujący do pracy i do nauki. Często szkolenia prowadzi więcej niż jedna osoba, co zwiększa dynamikę zajęć, są niezależni eksperci. Sporą gratką są szkolenia u producenta, chociażby w F&Home – można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy i porozmawiać z twórcami konkretnych rozwiązań. Podczas szkoleń duży nacisk jest położony na praktykę, której siłą rzeczy na uczelni jest niestety niewiele. I jest to praktyka w bardzo szerokim zakresie tego słowa.

Co ma Pan na myśli?
- Gdy zobaczyłem ofertę szkoleń TIM-u, bałem się, że będzie przeważał marketing – po prostu pokazanie, jak działa konkretne rozwiązania danego producenta i dlaczego warto je wybrać. Tymczasem podczas szkoleń można dowiedzieć się również, jak z tą nową wiedzą i umiejętnościami poradzić sobie na konkurencyjnym rynku – jak przemawiać do potencjalnego klienta językiem korzyści. Ten aspekt został bardzo dobrze ujęty podczas szkolenia z ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej z firmami ELKO-BIS oraz Eaton Electric, w którym miałem okazję uczestniczyć podczas stażu. Innym sposobem na zdobycie unikalnej wiedzy praktycznej, często wypływającej z naprawdę wieloletniego doświadczenia, są rozmowy w przerwach z innymi uczestnikami zajęć. To prawdziwe forum elektryków, które czasem trudno przerwać, by powrócić do zajęć (śmiech).

 

 

Karol Bielecki

Student III roku elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, specjalność: automatyka i inżynieria komputerowa. Jeden z pomysłodawców cyklu „Engineering and Management” – spotkań z menedżerami z branży elektrotechnicznej. Po wakacyjnym stażu w centrali TIM SA został opiekunem Program Ambasador, którego celem będzie nawiązanie ściślejszych relacji pomiędzy TIM SA a studentami uczelni technicznych.

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.