Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Aktualności

LEMP - chroń przed nim swoją instalację elektryczną

  • dodano 2015-04-08
LEMP - chroń przed nim swoją instalację elektryczną

Co to jest LEMP i jak uchronić przed tym instalację elektryczną oraz podłączone do niej urządzenia? Ile szkód może wyrządzić, szczególnie w okresie wiosennym?

Uderzający piorun powoduje powstanie piorunowego impulsu elektromagnetycznego zwanego LEMP (inaczej - kompatybilność elektromagnetyczna, w skrócie EMC), który rozchodzi się w powietrzu.
 
LEMP może prowadzić do trwałych uszkodzeń układów elektrycznych i elektronicznych. Szkody są powodowane wystąpieniem udarów przewodzonych i indukowanych, przenoszonych do urządzenia przez połączenia zewnętrzne oraz wnikaniem z zewnątrz pól magnetycznych oddziałujących bezpośrednio na urządzenie.

Przed piorunowym impulsem elektromagnetycznym chroni LEMS, czyli kompletny zespół środków ochrony urządzeń wewnętrznych.

Zaciekawił Cię ten temat? Skorzystaj zatem z e-szkolenia "Instalacje odgromowe w świetle aktualnych aktów prawnych", które w czwartej lekcji szczegółowo wyjaśnia temat LEMP i LEMS.

Czwarta lekcja omawia również następujące zagadnienia:

  • Strefowa koncepcja ochrony odgromowej 
  • Odstęp izolacyjny 
  • Ochrona przed napięciami rażeniowymi
  • Pomiary i badania instalacji odgromowej

ZOBACZ OPIS E-SZKOLENIA >>


X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.