Szkolenia elektryczne

wiedza dla podniesienia jakości Twojego biznesu

Twój koszyk jest pusty

Aktualności

Instalacja odgromowa a Polska Norma

  • dodano 2015-05-25
Instalacja odgromowa a Polska Norma

Według dwóch rozporządzeń Ministra Infrastruktury instalacja odgromowa powinna zostać wykonana zgodnie z Polską Normą PN-EN 62305, która składa się z czterech części określających obliczanie, projektowanie, wykonanie, odbiór i eksploatację instalacji odgromowej zewnętrznej i wewnętrznej.

Część pierwsza określa zasady ogólne, które należy spełnić w celu ochrony obiektu budowlanego przed udarem piorunowym, z wyłączeniem niektórych budowli.

Część druga określa zasady oceny ryzyka wywoływanego w obiektach budowlanych lub w instalacjach przez doziemne wyładowania piorunowe. Zawiera procedurę (...).

Część trzecia określa wymagania dotyczące ochrony za pomocą urządzeń piorunochronnych obiektów budowlanych przed fizycznymi uszkodzeniami oraz istot żywych przed porażeniem napięciami dotykowymi i krokowymi w pobliżu (...).

Część czwarta określa zasady projektowania instalacji wewnętrznych, sprawdzania, konserwacji i badania zabezpieczeń chroniących urządzenia elektryczne i elektroniczne w obiektach budowlanych przed skutkami (...).

Polskie Normy są płatne. Aby z nich skorzystać, należy je kupić. W lekcji pierwszej naszego e-szkolenia "Instalacje odgromowe w świetle aktualnych aktów prawnych" poznasz nie tylko pełny opis czterech części Polskiej Normy PN-EN 62305, lecz także inne przepisy dotyczące wykonywania instalacji odgromowej. Sprawdź, czy działasz zgodnie z prawem.

X
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.